Жени, колку години има вашиот маж? Еве кога СТАНУВААТ НАЈЗДОДЕВНИ!

29 август, 2021
досадни машки

Психолозите тврдат дека една година е клучна во животот на секој маж, бидејќи во таа година тие стануваат полоши од кога било досега…

Кога мажот ќе стигне до самиот крај на четвртата деценија од животот, тој станува неподнослив, тврдат експертите, но и истражувањето спроведено на повеќе од 2.000 луѓе.

Имено, кога мажот ќе наполни 39 години, тој го доживува врвот на сопствената досада, неуспехот да преземе какви било авантуристички потфати и слично.

Многу мажи излегуваат со различни партнерки во раните триесетти години, испробуваат различни работни места. Всушност, тие ќе направат се што е можно за да се сместат во најдобра можна состојба. И токму кога ќе се смират, кога ќе најдат некоја стабилна работа, формираат семејство и деца, доаѓаат најлошите моменти – досадата!

И се случува тоа да еден човек со 39 години искуство навистина размислува дали крајот на вечерта да го помине во прошетка со кучето во паркот, на крај вреди да го ризикува удобното седење дома.

Според истражувањето спроведено од страницата Airbnb, дури 15 проценти од мажите рекле дека нивниот живот во триесеттите станал многу подосаден и помонотон, особено кога започнале живот со својата партнерка. И секој петти триесетгодишник изјавил дека неговата волја и желба за авантура одеднаш паднала во моментот кога пристигнале децата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi