МАЖИТЕ НАЈМНОГУ САКААТ „УТРИНСКИ“ ДОДЕКА ЖЕНИТЕ ПРЕТПОЧИТААТ ВЕЧЕРНА АКЦИЈА: Откриено е точното време кога либидото е на својот врв!

26 јуни, 2021
Screenshot_5

Една нова студија откри во кој период од денот мажите и жените се најрасположени за секс.

Интересна студија со која учествуваа 2.300 возрасни откри во кое време од денот мажите и жените најмногу сакаат да имаат сексуални односи, а разликата меѓу половите е огромна во овој случај.

Дури 70 проценти од жените признале дека се во врска со мажи чија желба за секс е сосема поинаква од нивната, а всушност станува збор само за различен тајминг.

Како што се испостави, мажите претпочитаат „акција“ наутро, помеѓу шест и девет часот, додека жените повеќе би сакале да уживаат навечер – помеѓу 23 и 2 часот по полноќ.

Ако сакате да бидеме уште попрецизни, мажите имаат најголема желба за секс е во 7:54 часот наутро, додека кај жените тоа се случува на во 23:21 часот.

„Вообичаено е верувањето дека либидото кај жените е многу комплицирано, но всушност тоа е претежно психолошка работа. И, најчесто нема никаква врска со нејзиниот партнер, туку со тоа како се чувствува во својата кожа и во однос на нејзината сексуалност”, вели д-р Алисон Хил.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi