Мажите откриваат: ОВАА ПОЗА НЕ МОЖАТ ДА ЈА ЗАМИСЛАТ

26 март, 2021
Screenshot_2

Мажите се секогаш расположени да експериментираат со сексот, особено кога станува збор за пози. Секако, сосема е индивидуално што ќе биде повеќе или помалку омилено за вашата партнерка, но некако отсекогаш постоело мислење дека одредени пози се на самиот врв кај сите мажи.

Тука сигурно е популарно наречената „кучешка“ или одзади, потоа каобојка, па дури и мисионерка, особено за мажите кои се заљубени.

Сепак, имаше еден натрапник во оваа серија. Ако сè уште не можете да погодите за која поза станува збор, тоа е каобојката, односно кога жената е горе.

Шокантно, нели? Неодамнешното истражување спроведено во поголемите европски земји вели дека за мажите оваа поза всушност обезбедува многу поголем визуелен од самото физичко искуство. Како причини против оваа поза, тие наведоа, „недоволна стимулација“, „сексот во таа поза може да трае со денови“ и „визуелно е најпривлечен и сè може да се направи со рацете, но не е за„ крај “ “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris