МИСЛИТЕ НА БИВШИОТ? Еве како ќе знаете дали идејата да се смирите со него е добра идеја или не

4 август, 2021
Screenshot_5

Долгата врска е зона за удобност и безбедно место. Меѓутоа, ако веќе сте раскинале од овие причини, размислете дали е потребно да се вратите на стариот начин и да влезете во приказната од која толку многу се обидувавте да излезете.

Осамени сте!

Природно е да ви недостасува личност која била многу важен дел од вашиот живот. Но, важно е да знаете дека кога размислувате за бившиот, треба да погледнете на сѐ, пред воопшто да помислите да се предадете на тој импулс повторно да му се јавите и на крајот да ја обновите врската. Клучот е еден: дали размислувате за него кога сте осамени или кога одлично се забавувате? Кога ви паѓа на памет човекот што некогаш го сакавте?

Ако му се јавувате само кога сте тажни, осамени и депресивни, не правете го тоа.

Досадно ви е!

Ако ви недостасуваат искри што би ги донела новата љубов, можеби ќе почнете да размислувате како би било да се вратите кај бившиот. Но, тоа е само потреба да се „пополни“ празниот простор.

Досадата може да ги маскира проблемите, а тоа се искуства со нови луѓе. Секогаш е полесно да се обнови старо отколку да се изгради ново. Признајте.

Подобро нема да дојде?

Оваа мисла може да ве обземе ако првите неколку состаноци со мажи кои не завршија баш најдобро, по што не сакате повторно да се сретнете со некои од нив. Можеби вашиот биолошки часовник отчукува или мислите дека тој ви одговара најмногу. Излезете во светот и почнете да гледате луѓе, тоа е рецептот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi