Дезени инспирирани од мотивите на летно овошје: 6 забавни и оригинални идеи за маникир оваа сезона

28 јуни, 2021
нокти дизајн

Зачинете го ова лето со шарени, пастелни нокти со овошни мотиви.

Лакирањето и мотивите за дизајнирање на ноктите станаа вистинска уметност во последниве години. Ноктите станаа замена за платно и се исполнети со прекрасни слики. Сликите се главно инспирирани од мотиви поврзани со одредена сезона или празник.

За време на летото, убавото сончево време, овошјето, цвеќињата, морето, плажата и сè што нè опкружува се повеќе се пренесува и слика на ноктите. Сами можете да нанесете светли летни бои, како и трендовски отпечатоци и дезени на вашите нокти.

За оние посложени мотиви, побарајте помош од маникир. Добрата страна на овие мотиви е што можат да ги носат сите жени, без оглед на должината на ноктите.

Еве идеи за летен маникир што можете да ги испробате оваа сезона, да го изберете вашето овошје и да го однесете до вашите нокти.

Ананас

Во лето, има светли бои и светли тонови на розова, жолта, портокалова, сина или зелена нијанса на лак, кои совршено се вклопуваат со исончаниот тен и весели модни комбинации.

Лубеница


Црвените и зелените бои доаѓаат до израз, па затоа ќе внесете малку свежина и спокојство во секоја модна комбинација. Овој вид маникир може да се прави и на кратки и на долги нокти, а сѐ што ви треба е трпеливост

Јагоди


Ако одите на љубовна средба, ноктите можете да ги украсите со мали јагоди, а плочката за нокти да ја обоите во нежна нуд боја.

Праски


Оваа сезона, можете да создадете нежен, рафиниран и убав дизајн на ноктите користејќи модерна нијанса на лак за гел од праска. За целосен изглед, нацртајте по една праска на секој нокт.

Малини


Дефинитивно ќе ви треба помош од козметичар за овој изглед, но секако дека ќе вреди!

Цреши


Црвените и сочните бобинки изгледаат совршено на ноктите. Наместо да ги насликате со лак, можете да залепите мали циркони во црвена боја, а ноктевата плочка да ја обоите со беж лак, така што црешите да дојдат до израз.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi