МОЌЕН ДЕТОКС ОД САМО ДВЕ СОСТОЈКИ: Ослабнете со шејк наречен убиец на маснотиите

15 јули, 2021
profimedia-0397038368

Чистењето на телото од токсини, односно редовното и целосно празнење на дебелото црево е еден од предусловите за здравјето и затоа откриваме рецепт за шејк кој темелно го чисти организмот.

Секогаш е корисно да имате корисен рецепт за правење пијалок кој делува како добра детоксикација за организмот, а тоа е можно ако имате краставица, ананас и блендер.

Имено, од овие две состојки, со кои ќе помешате малку вода (и мраз ако сакате), можете да направите шејк што е совршено средство за чистење на тенкото и дебелото црево од непотребниот вишок што останува таму.

Овој пијалок не само што е одлично здрав, туку е и многу вкусен, а може да послужи и како освежување за време на жешките летни денови.

Советот е да не го чувате овој рецепт само за себе, туку да го поделите со пријателите, како и да ги навикнете децата на овој здрав и вкусен пијалок.

Како резултат на чистење на дебелото црево, обично се јавуваат губење на тежината, обновување на енергијата и подобро здравје. Многу нутриционисти овој напиток го нарекуваат убиец на маснотии.

Тоа е уште една причина да не заборавите да ставите ананас и малку краставица на списокот за шопинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi