Моќна комбинација која ќе ви го спаси животот – лимон и сода бикарбона

14 септември, 2021
8
Дали сте знаеле дека лимонот и сода бикарбоната можат да имаат посилен ефект од хемотерапијата?

Комбинацијата од лимон и сода бикарбона е докажано дека посилно влијае и ги уништува клетките од рак односно хемотерапијата, точно околу 10.000 пати посилно влијание.

Лимонот е докажан анти-канцероген. Така да има силен ефекет против цистите, и туморот подеднакво.
Јужното овошје помага околу канцерот, особено кората која е преполна со терпен како што е d-limonen.

Истражувањата објавени над животните покажале дека D-Limonen е сроден терпен (органско соединение) имаат заедничка корист против широкиот спектар на различни тумори.

И лимонот и содата се алкални по природа, што значи дека се нормализирани со pH вредност тела, кои оневозможуваат процес на ширење на ракот во организмот.

Неодамнешната студија утврди дека конзумирањето на четири или порција од 150 грама од јужно овошје секоја недела, го намалува ризикот од рак на дебелото црево и до 18%, желудникот за 31%, устата за 53% и грлото за 58%.

Лимонот ги уништува канцерогените клетки од 12 видови на рак. Лимонот спречува ширење на канцерогени клетки и има 10.000 пати посилно дејство од дрогата како што е адриамицин, хемотерапијата и другите опојни средства.

Се што треба е да направите е да помешате две лажички на органски лимонов сок со пола лажичка сода бикарбона.

Да не го споменуваме и значењето на здравата исхрана и физичката активност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi