Може да се заблагодари на ОВА за нејзината убавина: Џесика Алба откри која утринска рутина никогаш не ја прескокнува

2 април, 2021
Dzesika-Alba-1

Кога сте сопственик на компанија, како Џесика Алба, која произведува квалитетни и нетоксични производи, потребно е да инвестирате пари во нив.

Оваа актерка е позната како љубител на козметика, шминка и, воопшто производи за нега на тело и лице.

Многу жени се прашуваат која е тајната на нејзината убавина.

Алба, навистина, важи за една од најубавите жени, а сега откри кој од нејзините производи прави да се чувствува добро.

Мелем за смирување и лекување

„Овој мелем прави да изгледате млади и хидрирани. Мислам дека е неверојатно за ноќта. Едноставно делува како луксузниот третман што го добивате на козметичар. Лицето веднаш свети и е хидрирано. Комбинацијата од сите овие работи навистина помага при кожата што може да биде иритирана, како мојата “.

Крем за очи

„Сакам да носам тонирана хидратантна крема под моите очи. Овој хидро-гел, кој е тониран, ја освежува и ја поништува сината боја на очните капаци “.

Балсам за усни

„Сакам кога усните не се суви и испукани. Овој третман на усни е исто така сјај. Исто така, содржи витамин Ц. Значи, тоа е третман за усни и блага нијанса на роза во едно. Само ова го нанесувам на усните “.

Руменило

„Руменилото е нешто без кое едноставно не можам да живеам“. И уште нешто е важно во нејзините ритуали за убавина. Станува збор за пијалак со вода од кокос, путер од бадем и најздрава форма на зелен чај (во суви лисја / прав) за кој ви донесуваме рецепт.

Состојки:

  1. 350 мл вода од кокос
  2. 1 лажичка путер од бадем
  3. 1 лажичка прав матча (зелен чај)
  4. 1 излупена банана
  5. 1 лажичка протеински прав (сурутка или друга по ваш избор)

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки со една чаша мраз и уживајте.

Кога станува збор за нега на тело, Алба ги откри и овие два ритуали:

Honest Beauty Prime And Perfect Mask

„Сакам да се разбудам и да ја нанесувам оваа маска – буквално пред воопшто да гледам како што треба. Ме тера да го подготвам лицето за денот и да направам утринска рутина за убавина, без оглед на се. Јас ги мијам забите, пијам кафе, а потоа, кога ќе го тргнам, „ме тера“ да ги преземам сите други чекори за нега на кожата и едноставно се подготвувам за тој ден. Сакам да го правам тоа “.

Внатрешен велосипед

„Се обидувам да вклучам одредено движење. Преземав неколку апликации и ќе гледам видеа на YouTube на различни фитнес-луѓе. Гледам видеа во кои тренери за фитнес медитираат, прават јога, вежби за сила. Постојат сите овие апликации што можам да ги користам за да го набљудувам моето здравје “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi