Можете САМИ да ги зголемите усните целосно природно, за само 30 секунди! (ВИДЕО)

26 март, 2021
Screenshot_1

Сите девојки кои имаат мали и тенки усни, сигурно испробале различни трикови и производи со цел да постигнат ефект на полни усни.

Видеото ја прикажува техниката за контурирање на усните во само три чекори. За само 30 секунди ќе имате полни, сензуални усни.

1. Земете две нијанси на молив за усни (можете да користите кармин, но моливчето е попрецизно). Исцртајте ги и пополнете ги прво со посветла нијанса.

2. Нанесете потемен молив на надворешните агли на усните. Проширете ја темната линија до една третина од долната усна, прескокнувајќи ја средината.

3. Ако сакате дополнително да ја потенцирате долната усна, додадете малку повеќе светла нијанса на средината на долната усна и дополнително затемнете ги рабовите.

Погледнете го видеото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris