НАЈПОПУЛАРНАТА ВЕРЗИЈА НА БОБ ОВАА СЕЗОНА: Изгледајте шик во секоја прилика со многу малку труд!

14 септември, 2021
257825_233590885-2952671588321179-5056302720671981755-n_ls

Ако сакате фризура која секогаш изгледа кул и стилски, дефинитивно е боб. Оваа кратка фризура го отстранува целиот тој притисок да ја стилизирате вашата коса бидејќи изгледа беспрекорно во сите изданија – исправена, кадрава, малку неуредна, сe поминува.

Токму затоа, тоа е најпопуларната фризура во последните пет години, а светските фризери веќе се согласија дека Боб е повторно „IT“ фризура на есен. Се разбира, боб доаѓа во различни форми и должини, но ако барате нешто поинтересно за есента, двете најпопуларни форми, кроп боб од 90-тите и француски боб, претрпеа модерна промена и се споија во т.н. наречен „tucked“ боб.

Ако сакате да пробате „tucked“ боб оваа есен, замолете го вашиот фризер да ви го исече бобот до должината на вилицата со нежни слоеви само на врвовите на косата за да создаде впечаток за помек изглед. Ако сте носеле шишки што пораснале во текот на летото, не грижете се. Долгите шишки дополнително ќе го омекнат скратениот боб и ќе му дадат модерен изглед. Ако го поврзете овој боб со curtain шишки, тие убаво ќе ви го врамат лицето, но исто така ќе бидат доволно долги за да можете да ги ставите зад ушите доколку ви пречат.

Во однос на стилизирањето, можете да оставите природно да се исуши задниот дел од вашата коса за да ја истакнете текстурата на вашата коса и да ги исушите предните делови со четка, сушејќи ја косата настрана од лицето за да создадете волумен и дополнителна текстура. Ние обожаваме таква минимална рутина за одржување. Меѓутоа, ако сакате да изгледате малку поелегантно, стилизирајте ги шишките наназад и обликувајте го остатокот од косата со врвовите насочени кон лицето. Разновидноста на слоеви околу лицето е многу поласкана од еднообразен боб и остава многу поубав впечаток, без разлика како ќе одлучите да го носите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi