Намалете го апетитот со помош на ОВОЈ напиток! Одличен трик за измама на гладот

29 март, 2021
пор

Некои советуваат да пиете чаша вода пред оброк, но проблемот со овој метод, кој повеќето луѓе го пријавуваат, е непријатно чувство на надуеност, што може дури и да предизвика гадење, па храната „се враќа“.

Постои уште еден, многу поздрав начин, сметаат нутриционистите. Една од најздравите закуски, која е исто така посна, е сокот од домати. Овој пијалок го храни телото, го снабдува со потребните хранливи материи и не содржи шеќер колку овошните сокови.

Ако пиете сок од домати пред оброк, побрзо ќе се заситите и буквално ќе јадете двојно повеќе храна, сметаат експертите.

Бонус е што ќе му обезбедите на телото многу хранливи материи, бидејќи сокот од домати е исклучително здрав и се препорачува за многу заболувања, почнувајќи од висок крвен притисок, холестерол, посилен имунитет ….

Самиот домат содржи изобилство на витамини А, Ц, Б3 и Б6, магнезиум, хлор и сулфур, а исто така е одлично средство за детоксикација на организмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris