Намалете го обемот на струкот за само една недела: Се што ви треба се ловоров лист, цимет и зелен чај!

27 август, 2021
Screenshot 2021-08-27 000018

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што се повеќе луѓе го пробуваат и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација!

Состојки:

зелен чај
цимет
ловоров лист

Подготовка:

Варете 800 мл вода, тргнете ја од оган, потоа додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна лажица зелен чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете.

Користење:

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време да го забрзате е рано наутро, веднаш по будењето.

Значи, испијте ја првата шолја од овој чај на празен стомак. Втората чаша можете да ја испиете веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно, значително ќе изгубите тежина, особено на критичните точки на телото, како што се стомакот, бутовите и задникот, а првите резултати се видливи по само 7 дена.

Оние кои го пробале овој чај велат дека по првата недела, во просек губат по 8 сантиметри во половината!

Сите три состојки на овој пијалок добро согоруваат маснотии и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид да се забрза метаболизмот и да се намали телесната тежина треба да биде придружен со балансирана исхрана и умерена физичка активност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi