Народен лек против КАШЛИЦА И БРОНХИТИС кој се прави лесно, а прави чуда, и делотворен рецепт за исфрлање на шлаем!

10 септември, 2021
306ad6820cb96ab59c1e6ea95ec7cbcd3255698e

За да подготвите пијалок против кашлица, сторете го следново:

Варете чаша (250 мл) млеко. Изладете малку. Потоа додадете една лажица путер и една лажица мед.

Промешајте и додадете во чашата добро изматени жолчки и 1/4 лажичка сода бикарбона.

Лекот се зема пред спиење, најмалку 5 дена.

Рецепт за отстранување на шлаем:

За возрасни, 1 лажичка, за деца 1/2 лажичка, и познато е како одлично средство за отстранување на слуз.

Загрејте ги следниве состојки и пијте во текот на денот – половина наутро и половина навечер:

2 лажици маслиново масло
2 лажици сок од лимон
2 лажици вода
1 лажица мед

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi