Не морате на операција: Еве како визуелно да го смалите носот

28 март, 2021
shutterstock_626925359_1000x0

Со помош на шминка, можеме да покриеме разни несовршености на лицето. Но, дали знаевте дека со вистинската техника визуелно може да го намалите и носот? Еве како можете да го направите тоа.

Ставете коректор

Нанесете коректор по страничните линии на носот, внимавајќи линиите да бидат прецизно исцртани.

Нанесете хајлајтер (нагласувач)

Изберете мат нагласувач, кој треба да биде за две нијанси посветол од вашиот тен. Засенчете го лицето, внимавајте транзициите да бидат незабележливи.

šminkanje, Nova godina

Нагласете ги другите делови на лицето

За визуелно да го направите носот помал, обидете се да ги потенцирате другите делови на лицето. Овие можат да бидат очите, кои можете да ги разубавите со контурен молив или сенка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris