Никој не ги простува овие 3 грешки за време на бакнувањето! Дали и вие ги правите?

11 август, 2021
Screenshot_4

Добриот бакнеж може да маѓепса, ги прави колената да се „затресат“, срцето чука брзо. Иако повеќето луѓе мислат дека ги совладале основите за бакнување во основно училиште, тоа често не е така.

Размислете малку подобро. Овие три најчести грешки што ги прават луѓето кога ги поврзуваат сопствените и усните на партнерот. Дали сте вие ​​меѓу нив?

1. Агресивен почеток

Животот не е филм и она што изгледа добро на големото платно не е рецепт за однесување во реалноста. На пример, агресивното спојување на усните нема да ја стимулира страста, туку ќе ве остави со модринки на усните и пределот околу нив.

Наместо тоа, започнете со мек спој на усните и бакнеж кој природно го забрзува и постепено го зголемува интензитетот. Слушајте ги телесните сигнали, здивот и отчукувањата на срцето и сигурно нема да направите грешка.

2. Премалку го користете јазикот

Никој не сака кога некој ќе му го забие јазикот во хранопроводот кога се бакнува, но држењето на јазикот во сопствената усна шуплина, исто така, нема да предизвика посакуван ефект.

Бидете сигурни дека ќе го започнете бакнежот со затворени усни, потоа гризете ја долната усна, нежно поминете со јазикот преку рабовите, потоа допрете го неговиот јазик со него и оставете го моментот да ве доведе до незамисливо задоволство.

3. Паузирајте, вдишете воздух

Среде бакнување, многу корисна работа е вдишување на кислород. Кога се разделувате од партнерот, можеби ќе сакате разиграно да ги поминете усните преку неговиот образ или чело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi