Новата колекција на Moschinо не враќа на почетокот – во лулката

13 септември, 2021
profimedia-0631319833-790x527

Џереми Скот како дизајнер на Moschinо секогаш знае како да се истакне во толпата и како да создаде интересни камп парчиња за кои ќе се зборува долго време. По џунглата и куклената претстава, за да се врати на презентациите во живо, тој создаде колекција која не враќа во детството.

Дизајнерот кој рече „Comfort schmomfort!“ за тренерки и хеланки ни носи верзија на „удобност“: удобноста од најраните денови, лулки, пастелни тонови и добронамерни животни на отпечатоци од ќебе за бебиња.

Моделите одеа на пистата и покрај дождот, во костими во нежни розеви, жолти, бејби блу и јорговани, со класични чевли Мери Џејн за кои предвидуваме дека ќе имаат големо враќање или платформи што нема да одат никаде наскоро. Модните додатоци дополнително ја подвлекоа темата: од чанти во форма на срце во пастелни тонови до буквални мобилни телефони како глава. И младата мајка Џиџи беше со шише со млеко!

profimedia-0631298205
profimedia-0631296727
profimedia-0631296717
profimedia-0631308804
profimedia-0631296463-1
profimedia-0631287311