Ослободете се од болките во вратот и мигрените со компири!

10 септември, 2021
9f750f83f78a6b6612a113586da3baa4029af37e

Мигрената може да биде многу сериозна, исто како и болката во вратот, а експертите најдоа начин како природно да се ослободат од неподносливите болки.

Експерт од клиниката за физиотерапија откри трик кој помага да се ублажат болките во вратот и потенцијалните мигрени, а се што ви треба е компир.

Прочитајте повеќе: Овие намирници се здрави за нашиот вид

  • Имавме големо зголемување на пациенти со болки во вратот и мигрена, кои се поврзани со долго седење поради карантинот предизвикан од пандемијата на коронавирус. Проблемот е главно со долниот дел на грбот.

Направете го тестот

„Кога ќе го погледнете екранот и вашата глетка е во исто ниво со него, тогаш немате проблем. Меѓутоа, ако гледате надолу, најчесто ако работите на лаптоп, вашата глава практично виси и тоа го оптоварува долниот дел на грбот“ – рече физиотерапевтот и продолжи:

„Ова често доведува до пецкање во мускулите на трапезот и влијае на мускулите на вратот, ‘рбетот и нервите.
Тој понатаму открива дека два компири можат да ви помогнат да ги решите овие проблеми. Ставете ги заедно и легнете рамно, со компири поставени под задниот дел на главата. Потоа опуштете го вратот и ова ќе ви помогне да ги опуштите мускулите и да го вратите вратот во првобитната положба. Ова е многу корисна и ефикасна работа, и може да им помогне на луѓето да се ослободат од напнатоста во вратот и притисокот околу нив дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi