ОТКРИЕН УШТЕ ЕДЕН ВИД НА КОРОНА ВИРУСОТ: По едно нешто, тој е поопасен од сите досега познати видови!

16 март, 2021
spanija-korona-virus-4-

Опасноста демне, новиот вид на корона не се препознава дури ниту со PCR тестови?!

Научниците го испитуваат новиот вид на корона вирусот, откриен во Бретања, на западот на Франција, соопшти денеска регионалната здравствена управа.

Осум случаи на новиот вид на корона вирусот се идентификувани во една болница во градот Лањон во Бретања.

Француското Министерство за здравство во изјавата наведува дека првичните анализи не покажале дека овој нов вид е посериозен и заразен во споредба со другите видови.

Ќе се спроведе истрага за да се утврди како оваа нова варијанта реагира на вакцинацијата и антителата развиени за време на претходните инфекции на Ковид, изјави регионалната здравствена администрација на Бретања.

Научниците исто така сакаат да разберат дали видот може да се „скрие“ откако неколку пациенти добиле негативен резултат на PCR тестовите, и имале позитивен резултат само од примероците земени од крвта или длабоко во респираторниот систем.

Меѓународните агенции се предупредени на откривање на новиот вид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris