Откриено после колку време опаѓа бројот на антитела по вакцинацијата со Синофарм: Ова мора да го знаете!

18 септември, 2021
1003735_screenshot-31_ls

Пет месеци по ревакцинацијата на Синофарм, нивото на антитела опаѓа за 70% во споредба со нивото достигнато четири недели по втората доза на вакцината, според студијата во која учествуваа здравствени работници.

Третата доза на кинеската вакцина Синофарм против коронавирус го зголемува нивото на антитела што паѓаат неколку месеци по добивањето на втората доза, според студијата спроведена во Кина. Студијата која сѐ уште треба да ја потврдат и други научници, објавена е во моментот кога во Кина се дава третата доза од вакцината на ризичната популација.

Пет месеци по повторната вакцинација со Синофарм, нивото на антитела опаѓа за 70% во споредба со нивото достигнато четири недели по втората доза на вакцината, според студијата во која учествуваа здравствени работници.

Но, една недела по третата доза, концентрацијата на антитела повторно се зголемува.

Сепак, резултатите од студијата не покажуваат како третата доза влијае на различни видови на вирусот.

Но, некои научници велат дека се потребни повеќе податоци за да се знае дали е потребна трета доза или не.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris