ОТСТРАНЕТЕ ГИ ТОКСИНИТЕ И ПЕСОКОТ ОД БУБРЕЗИТЕ за 3 дена! Направете чај од семките кои обично ги фрламе!

19 јули, 2021
267199_x6_f

Скоро сите ги фрламе семките од лубеница, а не сме ни свесни колку лековита моќ имаат …

Со цел да се искористат сите лековити својства, семките од лубеница треба да се сварат, измелат или испечат за да се достигне скапоцената содржина.

Семето што обично го фрламе содржи неверојатен број на здрави состојки. Богато е со моќен антиоксиданс ликопен, витамини Б5 и Б6 и есенцијални аминокиселини. Бакар, магнезиум, цинк и железо исто така се наоѓаат во големи количини.

Благодарение на овој уникатен состав, тие му помагаат на телото да се ослободи од токсините, го подобруваат здравјето на бубрезите, го штитат кардиоваскуларниот и нервниот систем и го забрзуваат метаболизмот и имунитетот.

Чајот од семе од лубеница е одличен диуретик и се препорачува за луѓе кои треба да ги елиминираат камењата и песокот во бубрезите и уринарниот тракт, како и за сите оние кои имаат проблеми со бубрезите.

Еве како да го направите овој чај:

Користете 4 лажици исклучиво свежи семки од лубеница, кои се мелени или изблендирани и варени 15 минути во 2 литри вода. Оваа количина треба да се распредели и да се пие во текот на два дена, а пауза се прави на третиот ден.

Процесот на тој начин продолжува неколку недели во исти интервали од два дена употреба со еден ден пауза. По првиот циклус од три дена, ќе се чувствувате подобро, а насобраните токсини ќе исчезнат. За да се отстрани песокот од бубрезите, потребно е да се повторат неколку циклуси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi