Ова е најновиот тренд за шминкање: Џиџи Хадид изгледа неверојатно со помош на ОВОЈ трик!

21 февруари, 2021
диид

Како да ги решите спуштените очни капаци со шминка?
Ова е прашање што им пречи на многу жени. Спуштен очен капак го затвора окото, а шминката често само ја влошува ситуацијата. Еден погрешен потег и, наместо да ги потенцирате очите – само полошо правете.

Тајната е во eyeliner
Лесен, природен и едноставен, а сепак модерен начин за истакнување на очите е токму трендот на „smooky eyes“. Одговара на скоро сите и е одличен начин да се реши проблемот: спуштени очни капаци затоа што нема остри линии, сè е една избледена целина. Тајната е во ајланот кој е нацртан со сенка.

Како да успеам да го направам тоа?
На почетокот, потребно е да се нанесе основата, доколку имате потреба користете коректор.

После тоа, засенчете го капакот однадвор со посветла кафеава нијанса или бронзер. На внатрешниот дел, кон средината, може да се нанесе хајлајтер, исто така, и под веѓите.

Во водната линија не заборавајте да побелите или да ставите молив за да го отворите окото. Лесно засенчете го долниот капак со кафеава сенка или бронзер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi