Ова се четирите работи кои им се најважни на мажите за време на сексуалниот однос

26 јуни, 2021
37485_people-2563426-1920_f

Додека жените се оптеретени со ситници за време на водењето љубов, мажите се грижат само за една работа, тоа е да уживаат во сексот.

Ако сè уште не сте сфатиле што всушност сакаат мажите во сексот, прочитајте ги следниве четири работи:

Оргазам

Кога воопшто помислуваат на секс, мажите помислуваат на оргазам. Тоа е нивната главна цел, затоа ни случајно не го прекинувајте ако не ја достигнал кулминацијата или предолго одложувајте.

Комплименти

Мажите сакаат комплименти на сметка на вештините во кревет. За нив е важно да уживате и да можат да ве задоволат. Затоа, не штедете пофалби затоа што сигурно ќе му биде драго да чуе дека сте задоволни од неговиот перформанс.

Запалено светло

Мажите уживаат да ве гледаат за време на сексуален однос и сигурно нема да ги забележат вашите мали маани од кои толку многу се плашите.

Одмор по сексот

Иако е големо задоволство, сексот е макотрпна работа и за мажите. Затоа, не лутете се дека после односот не може да издржи долго без да заспие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi