Оваа мешавина ГИ ОТСТРАНУВА ВЛАКНАТА за време на туширање без употреба на брич

4 август, 2021
Screenshot 2021-08-04 190404

Ако барате безболен начин да ги отстраните влакната од рацете и нозете, одличен начин да го направите тоа е паста од сода бикарбона.

Сода бикарбоната ви овозможува безболно да ги отстраните влакната, а покрај тоа, може да го изедначи тенот на кожата и да ја осветли на места каде што има темни дамки.

Состојки:

• Сода бикарбона

• Вода

Постапка:

• Измешајте сода бикарбоната со вода. Нанесете ја смесата на рацете, нозете или лицето. Тријте ја кожата додека ја миете со оваа смеса, и влакната сами ќе паднат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi