По вкусот на една од најубавите на светот: Алесандра Амброзио ги обедини сите летни трендови во еден стајлинг!

17 август, 2021
326264_profimedia0627098328_ff

Бразилската манекенка Алесандра Амбросио е фотографирана пред ресторанот Нобу во Малибу, во друштво на своето момче Ричард Ли. Еден од најпознатите ангели на Викторија избра стајлинг без грешка за летен состанок со својот сакан.

Без разлика дали станува збор за уличен стил или за црвен тепих, Алесандра секогаш изгледа феноменално. Овој пат таа се одлучи за целосно зелен стајлинг. Нема сомнение дека зелената боја не е случајна, бидејќи оваа нијанса е главниот летен адут.

<p>Prelepa manekenka <strong>Alesandra Ambrozio </strong>prošetala je u Malibuu vruće letnje trendove i ukombinovala ih na najbolji mogući način!</p>

Тоа е фустан со интересен крој; овој модел изгледа како да е составен од топ со долги ракави и миди здолниште со висок струк, и има тотално ефикасен шлиц. Од додатоците, има златни ѓердани, обетки и чанта која е супер тренди со вкрстени ремчиња.

<p>Prelepa manekenka <strong>Alesandra Ambrozio </strong>prošetala je u Malibuu vruće letnje trendove i ukombinovala ih na najbolji mogući način!</p>

Кога станува збор за обувки, таа се одлучи за папучи со високи потпетици Ботега Венета, изработени од вистинска рафија, што е полн погодок! Не само што торбите со рафија мора да ги имате, истото важи и за обувките. Според сајтот Farfetch, Амбросио им платила 1.376 долари. Природните материјали дефинитивно се неизбежни ова лето, а тоа е затоа што веднаш даваат посебен изглед и лежерност, асоцираат на море, плажа и релаксација.

<p>Prelepa manekenka <strong>Alesandra Ambrozio </strong>prošetala je u Malibuu vruće letnje trendove i ukombinovala ih na najbolji mogući način!</p>

Папучи со потпетици се еден од најпопуларните модели на обувки оваа сезона, како за нивната практичност, така и за нивните секојдневни и елегантни ноти. Тие беа носени уште во деведесеттите години, две илјадите, а новата ера им даде нов изглед!

<p>Prelepa manekenka <strong>Alesandra Ambrozio </strong>prošetala je u Malibuu vruće letnje trendove i ukombinovala ih na najbolji mogući način!</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi