Познатата глумица секојдневно ја практикува оваа необична рутина: Става жежок пешкир на лице, а еве и зошто!

20 јуни, 2021
screenshot_from_2021-06-19_19-03-54

Актерката Кортни Кокс е позната по улогата на Моника во серијата Пријатели. Поминаа многу години од почетокот на преносот, а Кортни сепак изгледа многу добро и дотерано. Сега таа ја откри дневната рутина со чија помош се негува.

Таа вели дека ова многу и помага кога станува збор за нега на кожата на лицето.

Наутро, Кортни става топол пешкир на лицето.

„Не знам дали е добро за кожата, но ми се допаѓа“, рече таа.

Што се однесува до кремот, актерката избира природни варијанти, и се колне во витамин Ц.

  • Користам креми кои содржат витамин Ц, а понекогаш и неколку видови на нега против брчки, во зависност од тоа колку ми е сува кожата – додаде актерката, а Кортни исто така користи ролери за масажа на лицето што ги носи со себе насекаде.
  • Понекогаш не ми се масира дома, па затоа го правам тоа во ресторан или во автомобил – признала таа.

Актерката ја отстранува шминката исклучиво со природни масла.

  • Нанесувам масло од лаванда на топол пешкир и со тоа ја отстранувам шминката. Затоа, топлината ги отвора порите на кожата, кои потоа се подготвени за негувачки крем – вели таа.