ПРЕЉУБА ВО БРАК – Топ 3 места каде жените најчесто ги изневеруваат своите сопрузи

8 април, 2021
ljubav-33_1000x0

Овие локации се истакнуваат како најпроблематични

Истражувањата покажуваат дека неверството на мажените жени сега е многу позастапено отколку порано.

Многумина веруваат дека само мажите ги изневеруваат своите партнерки, сепак, ова е далеку од вистината.

Според Националниот центар за истражување на јавното мислење, има поголема веројатност околу 40 проценти од мажените жени да ги изневеруваат своите сопрузи отколку пред 20 години.

Бракот веќе не е она што беше порано, неверството и недовербата зазедоа големо место кога станува збор за партнерскиот  однос.

Причините за изневерувањето можат да бидат различни, од незадоволени сексуални потреби, до таканареченото емоционално прекинување на врската, кога ќе се најдеме во врска што станала само навика и негуваме сè помалку емоции кон партнерот.

Се смета дека емоционалната растроеност и разочарувањето се главните причини зошто жените изневеруваат.

Еве неколку места каде жените најчесто ги изневеруваат своите сопрузи:

Vampirska poza

На ноќно излегување

Ноќните излегувања се една од опциите кога станува збор за прељуба. Занесени од алкохолот, добрата музика и пријателите, ние често не размислуваме трезвено за тоа што го правиме. Излегувањето со другарките е платформа за жена која сака да ги исфрли своите фрустрации во врска со сексот или неговиот недостаток.

Најдобро е да проверите со кого се дружи вашата сопруга и со кого излегува бидејќи нашето друштво често има големо влијание.

Хотели

Одмор на убаво место може да биде и добра средина за жена која може да ве измами. Постојат шанси таа да се сретне со некој на одмор кој ќе и посвети многу поголемо внимание отколку што обично добива од вас. Одвојте малку време и посветете и се на својата сопруга.

Задоволете ги нејзините потреби и посветете и внимание, па другите мажи ќе бидат неважни за неа.

Јавни места

Големата возбуда од сексот без обврски може да биде привлечна за некои жени. Ова може да се случи на кое било јавно место како што се тоалети, трговски центри и други јавни места.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris