Прикријте го подбрадокот со овие неколку трикови

3 април, 2021
2e6baa3d3a29aa2e40f5985c22cc03ff4fd060db

Многу луѓе имаат проблеми со брадата. Тоа е една од неизбежните последици од стареењето или зголемувањето на телесната тежина. Овие трикови ќе помогнат да се направи помалку видлива.

Шминка

Брадата може да се скрие со бронзер. Изберете бронзер за неколку нијанси потемна од пудрата и нанесете го со густа четка на пределот долж долниот раб на вилицата. Потоа нанесете го на горниот дел од вратот. Ќе создаде потемна нијанса што ќе ја стави брадата во позадина. Истакнете ги јаготките со руменило, и користете молив или туш и маскара за да ги потенцирате очите, што ќе изгледаат многу поголеми и целосно ќе го одвлекува вниманието од брадата.

Фризура

Можете да се борите и против брадата со фризура. Никогаш не ја потстрижувајте косата на ниво на брадата, а не е добро дури и да е предолга, бидејќи и двете фризури ја ставаат несаканата брада во преден план. Косата со средна должина е најдобра. Идеална фризура е подолг боб чии врвови се протегаат под брадата сè до линијата на вратот. Ако имате коса, скратете ја со степен и лесни кадрици, благодарение на што брадата нема да биде во преден план.

Облека и накит

Заборавете на блузите закопчани до вратот, кои ги прават брадата и брадата уште поизразени. Изберете малку поотворено деколте. Никогаш не носете ѓердан околу вратот што визуелно ќе го преполови вратот и само уште повеќе ќе ја истакне брадата.

Правилно држење на телото

Ако сте подгрбавени и одите со брадата надолу, брадата, како и опуштената кожа на вратот, веднаш ќе дојдат до израз. Затоа, застанете исправено, спуштете ги рамената и гордо кренете ја главата.

Бакнувајте го таванот

А, вежбата наречена „бакни го таванот“ е многу ефикасна и не бара многу време. Навалете ја главата назад и поставете ги усните како да планирате да го бакнувате таванот. Повторете ги бакнежите во четири серии десет пати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi