Природен начин за регулирање на крвниот притисок и зајакнување на имунитетот

16 јули, 2021
Screenshot_9

Златното млеко е идеално да се пие навечер, а најважната состојка е куркумата

Куркумата има антиинфламаторни и антиканцерогени својства и не е силен аналгетик. Куркумата содржи полифеноли и се користи во 150 различни терапевтски лекови.

Куркумата го подобрува имунитетот и функцијата на мозокот. Исто така, го контролира холестеролот во крвта и крвниот притисок. Може да ги регулира нивоата на триглицерид и ако се комбинира со црн пипер, тоа е многу корисно за кожата.

Можете да направите златно млеко во само два чекори:

Состојки:

  • ½ лажичка мелен пипер
  • ¼ чаша куркума во прав
  • ½ чаша филтрирана вода

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во сад и варете ги на тивок оган додека не станат како паста. Оставете да се излади и ставете го во бокал. Чувајте ја смесата во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi