ПРОВЕРЕТЕ ЗОШТО ДИЕТАТА НА РУСКИТЕ АСТРОНАУТИ Е НАЈПОПУЛАРНА ВО МОМЕНТОВ: Ако сакате витко тело до лето, хранете се вака!

18 мај, 2021
214071_shutterstock-684089206_ls

Оваа диета деновиве станува се попопуларна, а креаторите тврдат дека е можно да изгубите и до 20 килограми.

Бидејќи е многу ограничувачко, не се препорачува да се чува повеќе од 20 дена по ред, како и повеќе од еднаш годишно. Тоа е дел од нискокалорична диета, јаглехидратите се целосно исфрлени од исхраната, а менито е исто секој ден.

Самото име на оваа диета нема никаква врска со менито што го користат астронаутите, туку е аналогија со Спартанскиот тренинг што овие луѓе беа принудени да го направат пред да се искачат во орбитата.

Забелешка: Овој режим не е погоден за бремени жени, доилки, лица кои страдаат од болести на бубрезите, срцето и гастроинтестиналниот тракт. Исто така, препорачливо е да се консултирате со вашиот лекар пред да започнете со диетата.

Dijeta, Hrana, Naminrice, Zdrava ishrana

Исхраната на руските астронаути комбинира два принципа – нагло намалување на дневниот внес на калории (околу само 700 kcal на ден) и претежно протеинска диета со минимален внес на јаглени хидрати. Бидејќи ова е минимален внес на калории, физичката активност не се препорачува со ова режим.

Шеќер, сол, зачини, леб и колачи се забранети во текот на целиот период на диета.

Вака изгледа менито:

Појадок: 1 чаша кефир или шолја кафе (без шеќер, млеко и други додатоци), варено јајце (може да се пржи на тефлон, но без маснотии)

Ручек: варено пилешко без кожа и маснотии (не повеќе од 1/2 пилешки гради со средна големина), 500 ml чиста пилешка супа, 1 чаша кефир или црно кафе без шеќер

Ужина: 1 чаша кефир или шолја црно кафе без адитиви

Вечера: 1 чаша кефир или 200 гр малку масна урда без адитиви.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi