Руски службеник: Можеби ќе бидат потребни корекции за лекувањето на индиските соеви

11 јуни, 2021
girl-56516221920-830x0

– Засега нема суштински специфична терапија во третманот на корона вирусот – рече рускиот министер за здравство Михаил Мурашко

Можеби ќе бидат потребни корекции за третман на пациенти со индиско потекло на вирусот корона, изјави денеска рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко.

„Начините на лекување на заразените со индискиот вид на вирус може да бараат корекции од повеќе причини, вклучувајќи го и неговото побрзо ширење“, додаде Мурашко, пренесува Tas s.

Во исто време, додаде тој, во случајот на индискиот вид, методите на третман во суштина не се разликуваат од оние што се користат во нормални случаи.

– Методите на лекување остануваат исти. Ние бараме само некои посебни карактеристики. Засега нема суштински специфична терапија во третманот на корона вирусот – рече рускиот официјален претставник.

Главниот лекар во московската болница „Комунарка“, Денис Протосенко, рече дека лекувањето на пациентите со корона станало потешко, бидејќи некои од нив не реагираат на методите на лекување развиени за време на пандемијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi