РУСКИТЕ ДОКТОРИ ГИ ПРЕПОРАЧУВААТ: Пијалоци кои ја разредуваат крвта подобро од аспиринот, a се лесни за подготовка

3 август, 2021
Screenshot_9

Постојат природни лекови кои ја чистат крвта од токсини

Дали сте забележале дека кога ќе се исечете, крвта ви се згрутчува премногу брзо? Покрај тоа, дали имате потешкотии при дишењето или имате болки во пределот на срцето, дали вашите раце и нозе се постојано ладни, без оглед на температурата во просторијата во која престојувате?

Ова се сигурни индикации дека е неопходно да се направи лабораториски тест на крвта, бидејќи постои можност да имате проблем со коагулација.

Постојат природни лекови кои ефикасно ја разредуваат крвта, а во кои руските лекари „се колнат“.

Зелен чај, мед и ѓумбир

Еден од нив е зелениот чај со ѓумбир, мед, лимон, каранфилче и цимет. Одамна е познато дека зелениот чај има антиоксидантно дејство врз клетките на телото, помагајќи им да се спротивстават на ефектите од оксидативниот стрес.

За да го подготвите овој чај, потребни ви се две лажички рендан корен од ѓумбир, две лажици мед, сок од еден лимон, три чешниња, едно стапче цимет и два литри вода.

Во сад ставете каранфилче, цимет и ѓумбир, прелијте ги со вода и варете пет минути. Потоа процедете ја добиената течност, додајте ги останатите состојки и пијте како чај во текот на денот.

Билна мешавина

Овој рецепт не само што ќе ја намали хиперкоагулабилноста на крвта, туку помага и при нервната напнатост. Измешајте еднакви делови од глог, прав од валеријана, жолта слатка детелина, сурутка и маточина.

Додадете 4 лажички од смесата во 4 дл врела вода, покријте и оставете да отстои 4 часа. Пијте по половина децилитар пет пати на ден помеѓу оброците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi