Сакате да знаете како сте во кревет? Овие знаци покажуваат дека некој е добар љубовник

9 јуни, 2021
seksooooovi_original

Лошиот љубовник е често себичен, поради што слушањето на партнерот е клучно кога станува збор за добар секс.

Дали некогаш сте се запрашале колку сте навистина вешти во спалната соба? Иако многумина претпоставуваат дека се одлични во кревет, нивниот партнер можеби не се согласува. Постојат знаци во личностите на луѓето кои го откриваат ова, пишува The Sun.

Се чувствувате поврзани со вашиот партнер

Добриот секс не е само физичко искуство, туку чувството на поврзаност од двете страни е она што навистина ги носи работите на следно ниво. За да бидете добри во сексот, првиот чекор е да се поврзете со вашиот партнер.

Самоуверени сте

Да изгледате самоуверено обично значи дека сте добри во она што го правите, а истото важи и за сексот. Но, тоа не значи само да бидете сигурни во вашите потези, туку да имате позитивна слика за вашето тело и да се чувствувате секси. Добар љубовник е некој што не е несигурен и одвоен од искуството на секс.

Отворени сте за промени

Сите ние имаме одредени работи што ги сакаме, а некои не би сакале да ги испробаме. Сепак, добриот љубовник честопати е отворен за промени и е креативен во сексот. Вашиот мозок е исто толку важен како и вашето тело кога станува збор за добар секс, па затоа неговото користење за да смислите нешто ќе има исклучително задоволувачки резултати.

Го слушате вашиот партнер

Лошиот љубовник е често себичен, поради што слушањето на партнерот е клучно кога станува збор за добар секс. Сепак, сексот во повеќето случаи е заедничко искуство, па затоа е важно да обрнете внимание на она што го сака другата личност. Без комуникација, никогаш не можете да бидете добар љубовник, затоа бидете внимателни и дарежливи и без сомнение ќе го соборите партнерот од нозе.

Не брзајте

Дали имате навика да брзате со сексот? Ова е јасен знак дека имате работа. Клучот е да ги забавите работите и да обрнете внимание на деталите.

Игриви сте во креветот

Ако сакате да бидете добри во кревет, уживајте, а разиграноста е клучна. Сепак, сексот е време за уживање со вашиот партнер, па забавата за време на сексот е сигурен начин да го направите попријатен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi