САКАТЕ ПОВЕЌЕ СЕКС И СТРАСТ? Еве неколку методи кои сигурно даваат резултати

4 април, 2021
pjimage (19)_1000x0

Редовните односи првенствено ја подобруваат врската. Мажите секогаш се посветени на страствени врски, а за да имаат страст во врската, и двете страни треба да придонесат. Затоа страсните жени, мажите ги избираат како најпосакувани

Сексот влијае на расположението, помага во зајакнување на имунитетот, ефикасен е во борбата против стресот и што е најважно, ја одржува и подобрува вашата врска.

Неодамна беше спроведено истражување во Америка, кое покажува дека во просек, две третини од жените водат љубов само еднаш неделно. По истражувањето, лекарите од Универзитетот во Колумбија се осврнаа на овој проблем. Тие спроведоа анализа на своите пациенти за причините и решенијата поради ваквите ретки сексуални односи.

Заморот е најчестиот изговор. Сепак, има решение и за тоа. Освен што мора да се наспиете, корисно е и вежбање, што ќе ви даде повеќе енергија. Покрај тоа, самиот секс не мора да трае предолго, ако батериите не ви се полни, врската ќе ви ја освежи и еден брзински.

Расположението е една од главните причини зошто страста се намалува кога сте во врска подолго време. За да ги зачините работите, обидете се да имате секс надвор од спалната соба, секси играчки или да експериментирате со пози. Бидете свесни дека на расположението влијаат хормоните, особено пред менструацијата. Тогаш се препорачува да се намали внесувањето на сол и кофеин во организмот и да се пие многу вода за да се чувствувате подобро. Контрацепцијата влијае и на расположението. Направете ги овие причини на минимум и ќе видите како желбата полека ќе се врати.

Лутината значително влијае на недостаток на секс и исто така може да биде знак на нерешени проблеми во врската. Расправијата околу вашиот гнев може да доведе до соработка кога ќе одлучите да ја испуштите топката и да имате предвид дека вашиот партнер гледа на истиот начин. Партнерот може да биде воден од оној „по расправија, уште е послатко“, а со решавање на проблеми во кревет, тоа води кон подобар секс, до заемно задоволство.

Главоболката може да пречи во вашите сексуални фантазии, па имајте на ум дека лекови против болки можат да ја намалат желбата за секс. Затоа, не би било лошо да пробате апчиња за замена како магнезиум кои можат да ја намалат фреквенцијата на главоболките.

Ова се некои од советите што дојдоа од истражувањето во Колумбија, па ако имате некои од овие проблеми и некои од овие симптоми, пробајте, оставете ја таа стара страст повторно да делува во вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi