Само оваа навика може да ви го подобри сексуалниот однос

13 јуни, 2021
942285_profimedia0053324676_ls

Една студија објавена во списанието Social Psychological and Personality Science открива дека колку повеќе луѓе доживуваат благодарност во нивните односи, толку е поголема веројатноста да бидат заинтересирани за сексуално задоволство

Луѓето со висока сексуална моќ се грижат за задоволството на партнерот и задоволувањето на неговите потреби, а истражувањата покажаа дека луѓето со поголема заедничка сексуална моќ имаат посреќни и сексуално исполнети врски.

Инаку, Австралијката Надија Бокоди споделува совети за секс и врски во колумни и во својот блог, а сега рече дека мажите треба да посветат малку повеќе внимание на личната хигиена.

Па, како го зголемувате квалитетот на заедничката сексуална моќ? Теорија на истражувач: поголема благодарност во врската.

Една студија објавена во списанието „ Social Psychological and Personality Science “ покажа дека колку повеќе луѓе доживуваат благодарност во нивните односи, толку е поголема веројатноста да бидат заинтересирани за сексуалното задоволство на нивниот партнер – што доведува до повеќе заедничко сексуално задоволство, според „MindBodyGreen“

Тимот истражувачи сакаше да види дали благодарноста може да ја подобри заедничката сексуална сила на паровите, а тоа е степенот до кој едно лице е мотивирано да ги задоволи сексуалните потреби на својот партнер.

Во една студија, истражувачите испитале 185 луѓе за нивната заедничка сексуална моќ, искуствата на благодарност кон партнерот и изразите на благодарност што ги добиле од нивниот партнер. Луѓето кои имале поголема благодарност во врската имале поголема сексуална сила.

Во друга студија, имале 118 парови кои три месеци ги следеле тие искуства на благодарност и нивната сексуална сила. Додека истражувачите повремено разговарале со паровите, тие откриле дека искуството и примањето благодарност се поврзани со подобрувања на заедничката сексуална сила со текот на времето.

Во третата студија, сакаа да видат дали благодарноста ќе предизвика зголемување на заедничката сексуална моќ. Така, 203 луѓе во врска беа прашани за една од четирите работи: неодамнешно искуство на благодарност кон нивниот партнер, неодамнешно искуство на добивање благодарност од нивниот партнер, неодамнешно пријатно искуство што немаше никаква врска со нивниот партнер или неодамнешни неутрални искуства поврзани на нивниот партнер.

По вежбата, сите беа интервјуирани за нивната заедничка сексуална сила – и уште еднаш, оние кои водеа дневници за благодарноста, пријавија поголема сила отколку луѓето кои водеа дневници за други работи.

Ако благодарноста помага да се зајакне заедничката сексуална сила и тоа го зголемува сексуалното задоволство на двајцата партнери, тогаш е разумно да се претпостави дека благодарноста може да биде клучна состојка на заемното задоволство во врската.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi