СЕПАК ГОЛЕМИНАТА НЕ Е НАЈВАЖНИОТ ФАКТОР ЗА ДОСТИГНУВАЊЕ НА „ВРВОТ“: Еве какви мажи пружаат најдобри оргазми!

22 март, 2021
Screenshot_1

Истражувањата покажаа дека оргазмот кај жените нема никаква врска со нивната анатомија или анатомија на мажот, ниту со нивните сексуални способности во кревет.

Тие исто така наведуваат дека задоволството што го доживува жената додека води љубов има врска со видот на мажот што го избрала.

Овие карактеристики го красат мажот кој им обезбедува најдобри оргазми на жените:

Хумор

Жените сакаат мажи кои знаат да ги насмеат. Момците чиј хумор е најсилна страна, обрнуваат внимание на деталите и гледаат на светот со различни очи, што е исклучително привлечно за жените. Мажите со вистинска смисла за хумор, знаат кога да запрат и да станат сериозни.

Креативност

Никој не сака партнер кој станува наутро, оди на работа, доаѓа дома, седнува пред ТВ и легнува. Жените не ги привлекува монотонијата.

Дали некогаш сте забележале дека најголемите заводници не мора да изгледаат беспрекорно? Жените најмногу ги привлекува креативноста и подготвеноста да експериментираат, што е идеално за водење љубов.

Покрај тоа, креативците се често енигматични типови, а жените сакаат мистериозни мажи.

Топлина

Жените сакаат љубезни и достапни мажи, а токму топлите и срдечни мажи се меѓу најдобрите љубовници.

Иако желбите на мажите и жените честопати се разликуваат, кога станува збор за сексот, тие сепак се согласуваат за една работа. Жените сакаат да се чувствуваат безбедно со мажот со кој спијат, а мажите како жена да се чувствуваат безбедно покрај нив.

Кога жената се чувствува безбедно, таа може да се опушти и да ужива во сексот повеќе од кога било, што му ја отвора вратата на мажот за експерименти и истражување.

Лојалност

Додека многумина мислат дека сексот со една личност до крајот на животот е доста досаден, жените сепак негуваат верност и посветеност.

Ако мажот е верен на жената, таа ќе се чувствува пожелно и потребно, што создава идеална атмосфера за постигнување оргазми.

Многу жени не доживуваат оргазми за време на раните сексуални искуства затоа што немаат развиено доволна врска со партнерот и не им веруваат.

Мирис

Мирисите можат да ни дадат различни емотивни сензации како што се среќа, тага, возбуда и задоволство, па затоа не е изненадувачки што мирисот на мажот може да привлече жена.

Ако мирисот привлекува жена, тоа е знак дека во уживањето е вклучено друго чувство, што ќе и овозможи полесно да достигне оргазми, што исто така ќе биде поинтензивно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi