Широките фармерки се хит и жените ги обожаваат: 3 комбинации што ќе владеат оваа есен

12 октомври, 2021
farmerke-jakna-830x0

Овој модел обично доаѓа со длабок струк, што е добитна комбинација за женската фигура

Еден од трендовите што повремено доаѓа до израз се фармерките со широки ногавици и длабок струк, популарно наречени „ѕвонарки“.

Во раните 2000 -ти, тие беа заменети со плитки и тесни фармерки кои најчесто ги носеа познати личности, и секоја дама брзаше кон првите полици за да го добие својот модел. Сега, ѕвонестиот крој на панталони и фармерки во форма се враќа на голема врата, а жените ширум светот се воодушевени од тој факт.

Дамите се многу креативни кога станува збор за комбинирање на овие фармерки и сакаат да ги носат во речиси секоја прилика.

1. Стајлинг за секој ден

Широките ногавици и кројот на овие фармерки го нагласуваат најтесниот дел од телото – половината, а токму тоа е причината зошто жените ги обожуваат. Црна ролка со овие фармерки изгледа модерно и шик, а оваа комбинација можете да ја освежите со црвена кожена јакна и каиш со леопард принт.

2. Деловна комбинација

Модните правила се променија, така што веќе не важи дека панталоните се императив за деловен стајлинг. Длабоките панталони се одлична замена и парче облека во кое вреди да се инвестира, бидејќи ќе ги носите неколку пати, во разни пригоди.

3. Неизбежна бела кошула и широки фармерки

Една од непогрешливите комбинации, погодна за речиси секоја пригода и сезона, се фармерки и бела кошула. Изберете поширок модел на фармерки, засукајте ги ракавите на кошулата, додајте каиш и веќе сте на половина пат да го создадете совршениот стајлинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris