Штитат од РАК, воспалителни процеси и тешкотии со срцето: Рака КАПИНИ на ден ќе ве заштити од сите болести

25 јули, 2021
178477_profimedia0341584464_ff

Сезоната на една од најлековитите бобинки е во тек, и не треба да пропуштите да уживате во фантастичниот вкус и извонредното влијание врз целокупното здравје.

Капините се богати со витамини, минерали, влакна и антиоксиданти со голема вредност, вклучително и антоцијанин – кој му дава темна боја на ова овошје и спречува воспалителни процеси, ги уништува слободните радикали, кои можат да бидат одговорни за формирање на тумори.

Моќните капини содржат и елагинска киселина, која го штити организмот од канцерогени, мутирани клетки. Тие имаат корисен ефект врз работата на срцето, црниот дроб, ја чистат крвта, го подобруваат видот и ги штитат органите за репродукција.

kupine, smuti, smoothie

Доколку имате проблеми со варењето на храната, овие бобинки ќе ви помогнат, бидејќи една чаша содржи 30 проценти од препорачаната доза на влакна, а може да ги консумираат дијабетичари, без грижи.

Со зголемена потрошувачка на дарови на природата, можете да спречите многу болести, кои се многу чести во изминатите дваесет години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi