Со ВАКВА жена секој маж сака да остари – а тоа воошто НЕ Е совршена жена!

16 јуни, 2021
Screenshot_3

Изгледот им е важен на мажите, но не и клучен кога станува збор за вистинската љубов. Дали знаете кои квалитети мажите ги бараат кај жените?

1. Искрена љубезност

Не само кон него, туку и кон другите луѓе. Искрената Љубезност е квалитет на кој никој не може да му одолее.

2. Приземност

Мажите сакаат жени кои не мислат дека се „над“ другите, стојат цврсто на земја со двете нозе и се однесуваат со почит кон сите мажи.

3. Грижливост

Тие сакаат кога жената покажува интерес за нивните проблеми или грижи, кога е загрижена за нивната благосостојба. Кога се болни, сакаат да бидат разгалени од жена затоа што дури и со најмалата настинка се убедени дека доаѓа крајот на Светот.

4. Смисла за хумор

Треба да бидете сериозни во вистинско време, но исто така треба секогаш да имате време да се пошегувате. Весела и позитивна жена со смисла за хумор секогаш го привлекува нивното внимание.

5. Одлучност

Од една страна, мажите се плашат од жени со висока самодоверба, но од друга страна сакаат партнерката да биде определена. Ваквото однесување укажува на зрелост и можност за преземање иницијатива во време кога тоа е потребно.

6. Независност

Жената мора да има свој живот. Во моментот кога целиот нејзин свет се врти околу нејзиниот партнер, таа непотребно се запоставува себеси. Затоа не смееме да ја отфрламе нашата независност.

7. Емоционална интелигенција

Способноста да ги изразат и контролираат сопствените емоции и правилно и навремено да реагираат на туѓите емоции се некои од знаците на емоционална интелигенција што мажите ги ценат.

8. Лојалност

Исто како и жените, и мажите сакаат лојалност. Чувството дека можат да ти веруваат и да ти веруваат не може да се мери со ништо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi