Совет што вреди злато: Направете го ова и опоравете ја косата по фарбањето

30 август, 2021
Screenshot 2021-08-30 002410

Користете маслиново масло за коса.

Од сите масла за коса, најдобро е за хидратација и враќање на влажноста на косата, како и враќање на мазноста на косата. Ја омекнува косата и го олеснува чешлањето. Направете маска со маслиново масло или само користете го така.

Користете шампон за обоена коса.

Ако веќе сте одлучиле да ја уништите косата со хемикалии, барем потоа направете го шампонот со кој се грижите за неа природен и благ. Добро е за вашата коса, но исто така добро за бојата на неа. Бојата потоа се мие побавно и потребата да се бојата се разредува.

Намалете ја фреквенцијата на боење за да ја намалите штетата што ја правите на вашата коса. Ако може да поминат 2 месеци помеѓу две бои, направивте одличен потег.

Изберете ја вистинската нијанса.

Експертите советуваат бојата на косата да биде 3 нијанси посветла или потемна од вашата природна боја на коса. Нешто повеќе од тоа е потешко да се одржува, бидејќи растот е повидлив и почесто е потребно боење на косата.

Бојата оставете ја на фризерите.

Дајте ѝ време на косата да се опорави од третманот. Ако, покрај боење на вашата коса, сакате уште еден третман (да речеме, трајно зацрвстување на косата со кератин), нека поминат најмалку 2 недели меѓу нив за да може косата да закрепне. Се разбира, идеално е да се држите до само еден третман и да не претерувате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi