Страст, доминација: Дали припаѓате на „ОПАСНИТЕ“ девојки и зошто мажите ги сакаат?

7 март, 2021
страс

Еве кои квалитети ги привлекуваат мажите и кои тие сакаат да ги најдат кај својата партнерка.

 1. Непредвидливост
  Мажите, наводно, ги мразат секојдневните рутини и се плашат дека ќе дојдат до точка од која нема враќање назад, па токму поради таа причина покрај нив сакаат непредвидлива девојка со која би се смириле без страв од досада.
 1. Самодоверба
  Неверојатно, но мажите не сакаат жени кои го задоволуваат секое нивно барање, но секогаш ќе ги привлекува самоуверена дама која знае што сака и која не се плаши да го побара тоа.
 2. Искреност
  Жените сакаат да се препуштат и да му дозволат на својот партнер да погоди што мисли и што сака. Обидете се да го избегнете бидејќи го прават тоа многу лошо … Мажот сака да знае што сакате и како да ви го даде тоа. И, неговата среќа зависи од вашето задоволство, затоа искрено кажете му што очекувате од него.
 1. Доминација
  Општо, мажите сакаат да бидат доминантни, но и тие ќе бидат среќни под ваша контрола. Тоа не значи дека треба да му го водите животот, но тука и таму ја преземате неговата улога и изненадувајте го на сензуален начин со доминација.
 2. Страста
  Страста игра голема улога во љубовните врски, па мажите сакаат жени кои уживаат во допирот, кои исто така сакаат да се допираат. Мажите едноставно сакаат жена да ја зачинат секоја ситуација со малку страст.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris