ТАЈНАТА НА СЛАВНИОТ РУСКИ ИМУНИТЕТ! Нема да верувате што прават пред спиење: Постапката трае 15 секунди

8 мај, 2021
otiču-stopala-660x450

Познатиот руски специјалист по кинезитерапија, професор Сергеј Бубновски, препорачува едноставен метод за зајакнување на имунолошкиот систем.

Потребно е да ги потопите нозете во ладна вода, а се верува дека студената вода, исто како и студениот туш, има долга традиција во многу култури, особено во Русија, бидејќи тие даваат многу здравствени придобивки.

„Секоја вечер кога ќе се вратите дома после напорен работен ден во леген, или када налијте 15 сантиметри целосно ледена вода. Во никој случај не додавајте топла. Потоа влезете боси во кадата и потопете ги стапалата само 15 секунди, обидувајќи се да направите 48 брзи, но кратки чекори за тоа време. После тоа, излезете од кадата, избришете ги стапалата со груб пешкир и ставете волнени чорапи“, советува овој руски експерт.

Тој исто така верува дека овој процес треба да се повторува секоја вечер и дека како резултат, вашиот имунитет наскоро ќе се зајакне.

Покрај тоа, неколку студии покажуваат дека луѓето кои практикуваат студен туш наутро се разболуваат помалку.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi