ТРГНЕТЕ ГИ МАСНИТЕ НАСЛАГИ СО ЛЕСНОТИЈА И ПОСТИГНЕТЕ РАМЕН СТОМАК: Вежби од 3 минути – се прават дома!

5 септември, 2021
pilates-vezbe-ravan-stomak

Дури и кога го стегате целото тело, еден од најризичните делови е дефинитивно стомакот. Во овој дел, многу жени акумулираат масни наслаги, особено за време на менопаузата. За да имате рамен стомак и да изгубите вишок килограми, потребно е да јадете здрава и урамнотежена исхрана, редовно да вежбате, но и да имате квалитетен сон и да бидете помалку изложени на стрес.

Обидете се да се заштитите од стрес, бидејќи секојдневната напнатост може да влијае на вас да јадете повеќе храна отколку што ви треба, особено нездравите како закуски и слатки. Исто така, за време на стрес, нивото на хормонот кортизол се зголемува, што негативно влијае на вашиот метаболизам.

Ви носиме неколку пилатес вежби за слабеење во стомакот, а ви требаат само 3 минути дневно. Со текот на времето, се разбира, зголемете го времето и интензитетот на вежбање, во согласност со вашата кондиција. Сите вежби се едноставни, и можете да ги правите дома, на креветот или на подот со помош на јога подлога.

Погледнете ги вежбите во видеото!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi