Три варијанти на позата која сите ја ОБОЖАВААТ, не се знае која е пожешка и ПОБЕЗОБРАЗНА (ИЛУСТРАЦИИ)

12 јуни, 2021
Ljubavni-par2-6-1536x1024

Пробајте нешто ново

Кога ќе се спомене мисионерската поза, секој одмавнува со главата и заклучува: Навистина е досадно, нема покласична поза од таа.

Иако мисионерската поза е навистина класика, факт е дека ја сакаат и мажите и жените, посилниот пол може полесно да воспостави контрола и им овозможува на дамите дополнителна стимулација на клиторисот.

Но, бидејќи летото е време да се испробаат нови работи, ви предлагаме три сочни верзии на мисионерската поза.

Бурна љубов

Дамата лежи на грб, додека нејзините колкови се на работ од креветот или масата, а мажот продира од задната страна. Потребно е мало прилагодување тука, особено во висината, но штом ќе се усогласите, задоволството е загарантирано.

X точка

Жената лежи на креветот со рацете и нозете раширени во форма на буквата X. Мажот е одозгора, а поентата е да се избегне друг контакт, освен во пределот на препоните, бидејќи најголемиот шарм лежи во фокусирање на чувството на неговата пенетрација.

До Месечината и назад

Во оваа поза, целата контрола е во рацете на мажот, буквално. Жената лежи на грб со кренати нозе, а тој продира, држејќи ја за глуждовите. Мажот исто така може да ги свитка нозете на жената во правец на нејзините гради, да ги шири или да ги држи под агол од 90 степени.

Само имагинацијата е вашата граница.

Нормално, ако сето ова ви изгледа премногу мачно, секогаш можете да се вратите на стандардната мисионерска поза, таа лежи на грб со раширени нозе и тој продира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi