ТРИК ЗА ИДЕАЛНА КОСА: Потребно е да го направите само ОВА

13 септември, 2021
Screenshot_4

Можеби сѐ уште мислите дека миењето на косата не е голема наука: намокрете ја, нанесете шампон и регенератор, а потоа исплакнете.

Но, постојат овие мали трикови, кои можат да направат вашата коса да изгледа уште поубаво после миењето. Така, следниот пат, навлажнете ја косата и потоа измијте ја двапати со шампон без сулфат. Првиот пат нема да има многу пена, но вториот пат ќе има.

Експертите за убавина посочуваат дека на овој начин нашата коса ќе биде посилна, посјајна и поздрава, но она со што треба да се помирите е дека таквата неверојатна трансформација нема да се случи преку ноќ. Ќе ја видите и почувствувате промената после неколку миења, но најдобрите резултати ќе бидат видливи само за неколку недели, а кај некои жени дури и неколку месеци, во зависност од состојбата на нивната коса.

Тајната на успехот на овој трик лежи во една едноставна работа: кога ја миете косата за прв пат, ја отстранувате нечистотијата, а со второто миење, ги добиваме сите придобивки што ги нудат овие производи, без кои не можеме да го замислиме животот.

Исто така, експертите истакнуваат дека ви е потребна прилично мала количина шампон за миење, под услов да користите соодветен и квалитетен, а прекумерната употреба всушност може да ја остави вашата коса мрсна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi