ТРИК ЗА НАНЕСУВАЊЕ НА МАСКАРА – ТЕПКИТЕ ЌЕ ВИ ИЗГЛЕДААТ КАКО ВЕШТАЧКИ! Овде сите прават ГРЕШКА!

22 септември, 2021
345044_maskara_f

На социјалните мрежи се појави трик за нанесување маскара, кој воодушеви многумина.

Имено, девојка по име Тејлор откри на „TikTok“ дека го совладала овој метод на нанесување маскара во средно училиште, а во прашање е повеќе од корисен трик.

Таа откри трик како нејзините трепките изгледаат како вештачки.

Како што изјави таа, не трева четката да се потопи во шишето со движена нагоре-надолу, туку да се „извлече“ маскарата со кружни движења.

Следно, маскарата прво се нанесува на трепките со движења лево-десно, и дури потоа се четкаат нагоре и надолу. Тоа е финтата.

Кога маскарата ќе се исуши, отстранете го вишокот со стапче за уши.

Во видеото погледнете како таа го прави тоа:

@_slaybytay_

The delco accent came out strong in this LOL ##gamechanger ##mascarahack ##makeuphackfyp ##fyp ##tryit

♬ original sound – Taylor Tripler
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris