Mешавина од 2 состојки, за само 5 минути ќе ве спаси од влакната засекогаш! Без несакани ефекти!

24 февруари, 2021
profimedia-0051073825_1000x0

Повеќето жени се борат цел живот со коса на видливи делови од телото како што се лицето, нозете и рацете

Генетика, лекови, бременост, нерамнотежа на хормони и неправилен менструален циклус може да бидат причините за ова. Иако постојат различни техники кои можат да помогнат да се ослободите од несаканата коса, како што се ласерско отстранување на влакна, депилација, електролиза, но многу жени не можат да си ги дозволат, бидејќи чинат многу пари.

Сепак, се појави едноставно решение што ќе зачуди многумина, како што досега не се сеќаваа. Многу жени се колнат во овој трик што им помогна да ја отстранат несаканата коса веднаш и без несакани ефекти.

jod

РЕЦЕПТ: Чаша бебешко масло Лажица јод 2%

ПОДГОТОВКА: Ставете ги состојките во сад и измешајте. Бришење на влакнестиот дел од телото и оставете го да делува 5 минути. Избришете со влажна крпа. Растот на косата ќе биде целосно запрен со оваа мешавина, а несаканата коса ќе почне да исчезнува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi