НАПРАВЕТЕ ДОМАШНА МАСКА ПРОТИВ БРЧКИ: Потребни ви се три состојки!

23 мај, 2021
252933_maska2_f

Маските направени дома можат да бидат полни со хранливи материи. Тоа ќе му го даде на лицето потребниот сјај и ќе ја подобри текстурата на кожата

Еве рецепт за маска од кафе.

Потребно е:

1 лажица кафе
1 лажичка какао
1 лажичка кокосово масло

Како се подготвува и користи?

Земете сад и измешајте кафе и какао во прав. Додадете кокосово масло за да формирате паста. Нанесете ја пастата на лицето и вратот. Оставете да се исуши 15-30 минути. Потоа нежно отстранете го со ладна вода.

Оваа маска го измазнува лицето и ги намалува малите фини линии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi