УШТЕ 7 ДЕНА И ГО ЗАВРШУВАМЕ ПРЕДИЗВИКОТ КЕТО! 21 ден без шеќер и јаглехидрати: Еве што да јадете ОВАА НЕДЕЛА!

15 февруари, 2021
дени

Ако го прифативте нашиот предизвик Кето, ова е почеток на третата недела на оваа диета. Веројатно веќе не чувствувате никакви кризи и оваа диета стана сосема природна за вас.

Сепак, лекарите тврдат дека диетата Кето не е нешто кон што треба здраво да се придржува постојано. Сосема е во ред да го чистите организмот 21 ден на оваа диета, но по диетата Кето, предлогот е да ги вратите јаглените хидрати во исхраната.

Еве што можете да јадете во следните 7 дена:

1 ден:

Појадок: салата и две варени јајца

Ужина: неколку бадеми

Ручек: Супа од домати, печени пиперки и парче говедско месо

Вечера: Салата од цвекло, морков и јаболко.

Ден 2:

Појадок: Сардини, кромид и зелена салата.

Ручек: варена зелка со говедско месо.

Вечера: Цезар салата.

3 ден:

Појадок: грчки јогурт со мелени бадеми.

Ручек: грчка салата.

Вечера: Супа од домати.

Ден 4:

Појадок: кето леб со грчки јогурт.

Ручек: Пилешки гради, скара и зелка салата.

Вечера: Риба и зеленчук.

Ден 5:

Појадок: омлет од јајца и спанаќ.

Ручек: Попај салата.

Вечера: Рендан целер со урда.

Ден 6:

Појадок: сардини со кромид и зелена салата.

Ручек: Гулаш со пире од компири (постепено воведување на јаглени хидрати)

Вечера: Супа од зеленчук.

Ден 7:

Појадок: кето леб и јогурт.

Ручек: варен зеленчук и печено свинско месо

Вечера: Супа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi