ВАКА СЕ НЕГУВА ХАЛИ БЕРИ: Маска која осветлува, затегнува, ги намалува порите и дава природен сјај!

19 јуни, 2021
Opera Snapshot_2021-06-19_120735_media.vanityfair.com

Време е да запрете сè што правите и да обрнете внимание на советите за убавина на кожата споделени од Хали Бери. Актерката објасни како да направите маска за лице користејќи четири состојки кои веројатно веќе ги имате во вашата кујна.

Бери го сподели рецептот на својот нов профил за здравје и велнес на Инстаграм, објаснувајќи дека тоа е една од нејзините омилени „направи сам-маски“. „Осветлува, затегнува, ги намалува фините линии и му дава на лицето природен сјај“.

Ќе ви требаат четири состојки за оваа маска за лице:

2 лажици сварен зелен чај
прстофат на куркума во прав
1/2 лажиче сок од лимон
1/4 чаша обичен јогурт

Ако не е доволен поттик да ја испробате оваа маска за лице советот што доаѓа од оваа убавица, еве ги придобивките од секоја состојка на вашата кожа.

Зелениот чај содржи антиоксиданти кои се особено силни ако се применуваат локално, па затоа се користи во нега на кожата за да помогне во борбата против штетата на природните масла. Сокот од лимон носи дополнителни антиоксиданти, додека куркумата има антиинфламаторно дејство и може да помогне во осветлување на кожата. Бидете сигурни да се држите до напишаните мерки за секој од производите, бидејќи куркумата може да ја претвори кожата во жолта боја, а киселината во сокот од лимон може да ја оштети, рече дерматологот Торал Пател. Конечно, јогуртот може да помогне во ублажување на иритацијата.

За целосно спа уживање, можете да вклучите маска за лице во вашата рутина за убавина која има четири фази што Бери ги објави неодамна на нејзината IGTV. На видеото, Бери ја чисти кожата со електрична четка за лице, а потоа користи пилинг. Третиот чекор во видеото е да ставите маска за лице со хидрант, која сега можете да ја замените со куркума. На крај, но не и најмалку важно, нанесете навлажнувачки серум со млечна киселина.

Бери се чини дека е полна со предлози за тоа како да се грижите за вашата кожа додека сте во изолација. За да ги искористите нејзините најнови совети за убавина и рецепт за маска за лице, нема да мора да одите подалеку од кујната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi