Ви откриваме 4 ТАЈНИ ЗА УБАВИНА на јапонските жени

17 јуни, 2021
Screenshot_2

Нивниот изглед во голема мера се потпира на добрата генетика, но исто така и на грижата.

Јапонките секако се жените кои имаат најмногу беспрекорна кожа во целиот Свет. Многу често не можеме да процениме дали некоја од нив има 30 или 55 години, а генетиката и грижата секако се одговорни за тоа.

Масажа на лице

Јапонките посветуваат многу време на масажа на лицето и за нив тоа е вистински ритуал. Тие секојдневно го масираат лицето и тоа е всушност она што дава најдобри резултати. Јапонската масажа на лицето се изведува при чистење на кожата: додека ја чистат кожата, тие исто така го масираат лицето. Масажата трае околу две минути.

Користат масла

Многу често, додаваат нежни масла за нега во нивната рутина. Не се плашат од масла во контакт со кожата, како што е случајот на Запад, напротив, тие користат масла во големи количини, а само ја чистат кожата со нив. Работата е во тоа што маслата се раствораат на веќе мрсната кожа и совршено ја чистат.

Здрава исхрана

Да, ова не е само мит. Една од клучните работи за изгледот и здравјето на нашата кожа е храната. Како што веќе знаеме, јапонската кујна е една од најздравите, затоа јадете многу овошје, обидете се да не јадете масно месо, вклучете риба во вашата исхрана и не заборавајте на зелениот чај.

Витамин С

Јапонците редовно консумираат витамин С. Ова може да биде витамин С во чиста форма или крем, каде витаминот Ц е присутен како главна компонента. Запомнете дека тоа е одличен антиоксиданс кој го забавува стареењето и ја прави кожата еластична.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi